Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ilir ZHEPOVA

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 280 krere dhi dhe 2 krere lope, gjithashtu mbareshtron 150 krere keca produktsi dhe mish vici. Ai kultivon ne siperfaqen 3000 m2 vresht varieteti "Merlot", nga te cilat prodhon vere be sasine 2 kv dhe raki ne sasine 5 kv. Ai perpunon vete qumeshtin dhe prodhon 5 kv djath dhie 2 kv gjalp dhie dhe gjize 3 kv produkt per shitje.

Ky fermer prodhon dhe produkte per perdorim vetjak si speca, domate, qepe, patate, fasule, bamje, sallate jeshile, kastraveca etj. Gjithahtu tershere , jonxhe si baze ushqimore per blegtorine.

Ferma Ilir ZHEPOVA
Adresa Zhepova
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Keca
Keca 280 Lekë/krerë

150 krerë në 12 muaj

Varieteti: Alpine

Kecat kanë mish mjaft te shijshem, kur kanë lindur janë ushqyer me qumësht, dhe tani ushqehen në kullotë. Ky lloj produkt perdoret per konsum te perditshem, mishi i kecit ka vlera ushqyese.

Viça
Viça 400 Lekë/kg

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Mish i kontrolluar nga sherbimi veterinar dhe shume i shijshem ne perdorim.

Verë
Verë 200 Lekë/litër

200 litra në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Ky varietet jep maksimumin e tij, duke perftuar nje verë mjaft cilesore, te qendrueshme, e shprehur dhe e larmishme ne aroma.Rrushi, ne veçanti i ziu, eshte nje prej frutave me te shendetshme dhe me te kompletuara. Tuli i kokrrave te rrushit rimineralizon organizmin dhe frenon urine nervore, duke kryer edhe nje funksion pastrues, duke lehtësuar procesin e eliminimit te toksinave metabolike te grumbulluara nga nje jete jo e shendetshme (duhan, alkool, etj.). Shmang humbjen e kujteses.

Raki rrushi
Raki rrushi 400 Lekë/litër

500 litra në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Rakia prodhohet nga distilimi i lengut te rrushit "Merlot", cilesi shume e larte. Ky lloj varieteti perdoret per konsum te perditshem per gjinin mashkullore, ka veti kuruese dhe sherben si disifektant.

Djath dhie
Djath dhie 600 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Djath dhie

Djathë tradicional nga qumësht dhie. Ka pak yndyrna, është më i pasur në amiant, magnezium, fosfor dhe ka cilësi kundëralergjike, për arsye të përbërësve të proteinave të qumështit të dhisë.

Gjalp
Gjalp 700 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Gjalp i bardhe

Ka vlera te larta ushqyese dhe eshte shume i mire sepse bagetite ushqehen ne natyre me kullote bio. Gjalp i vertete, gjalp fshati ashtu sic del nga skremimi i qumeshtit.

Gjizë
Gjizë 150 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Gjizë

Gjiza zihet nga vetë fermeri me familjarët e tij. Duhet theksuar se gjithçka bëhet në mënyrë tradicionale dhe brenda standarteve. Ky produkte perdoret per konsumim te pergjithshem. Mjaft i shijshem ne perdorim.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5