Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Zaim SINANAJ

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 250 krere dele dhe 40 krere dhi, nga te cilat edhe 150 krere qengja dhe 20 keca per shitje, gjithashtu 1 lope dhe nje vic, mish vici produkt per shitje. Ai gjithashtu tregton edhe qumesht dele ne sasine 60 kv . Ky fermer kultivon ne sasin 4 ha tershere, jonxhe si baze ushqimore per blegtorine.

Ky fermer kultivon dhe perime per perdorim vetjak si: speca, domate, qepe, patate, fasule, bamje, kastraveca, etj.

Ferma Zaim SINANAJ
Adresa Podgoran
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qengja
Qengja 320 Lekë/kg

150 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mishi qengjit është i kontrolluar nga shërbimi veterinar, mishi i qengjit ka me shume energji pasi permban proteina dhe vitamina. Ky ushqim nuk keshillohet per te gjithe, personat qe kane energji te brendshme te tepert eshte me mire te evitojne. Nxit energjine dhe rrit qarkullimin e gjakut, hap oreksin.

Keca
Keca 280 Lekë/kg

20 krerë në 12 muaj

Varieteti: Alpine

Kecat kanë mish mjaft i shijshem, kur kanë lindur janë ushqyer me qumësht, dhe tani ushqehen në kullotë. Ky lloj produkt perdoret per konsum te perditshem, mishi i kecit ka vlera ushqyese.

Qumësht dele
Qumësht dele 80 Lekë/litër

6,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht dele

Qumesht i kontrolluar nga sherbimi veterinar, i paster dhe pa hollues. Eshte nje burim shume i mire i kalciumit, proteinave, fosforit, riboflavines (vitaminë B2), triptofan amino acidit dhe kaliumit. Konsumimi i tij eshte mjaft i shendetshem.

Viça
Viça 400 Lekë/kg

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Mish i kontrolluar nga sherbimi veterinar dhe shume i shijshem ne perdorim.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5