Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Arti IBRAHIMI

Ky fermer merret me blegtori, merret me mbareshtrimin e 100 krere dhi dhe 60 keca per shitje, qumeshtin e dhise ne sasine 40 kv per shitje, gjithashtu mbareshtron nje lope dhe mish vici per shitje, qumeshtin e lopes per ushqim per vicin si dhe 5 pula per perdorim vetjak.

Ne siperfaqen 200 m2 kultivon perime si :speca, domate, qepe, fasule, bamje, kastraveca etj. per perdorim vetjak dhe vreshta per perdorim vetjak.

Ferma Arti IBRAHIMI
Adresa Delvine
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Keca
Keca 280 Lekë/kg

60 krerë në 12 muaj

Varieteti: Alpine

Kecat kanë mish mjaft i shijshem, kur kanë lindur janë ushqyer me qumësht, dhe tani ushqehen në kullotë. Ky lloj produkt perdoret per konsum te perditshem, mishi i kecit ka vlera ushqyese.

Qumësht dhie
Qumësht dhie 80 Lekë/litër

4,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht Dhie

Qumesht i kontrolluar nga sherbimi veterinar, i paster dhe pa hollues. Eshte nje burim shume i mire i kalciumit, proteinave, fosforit, riboflavines (vitaminë B2), triptofan amino acidit dhe kaliumit. Konsumimi i tij eshte mjaft i shendetshem.

Mish viçi
Mish viçi 400 Lekë/kg

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Mish i kontrolluar nga sherbimi veterinar dhe shume i shijshem ne perdorim.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5