Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Gramoz METO

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 60krere dele dhe 40 qengja per shitje, qumeshtin e deles ne sasine 30 kv per shitje, gjithashtu mbareshtron nje lope dhe nje vic per shitje, qumeshtin e lopes per perdorim vetjak.

Ky fermer kultivon grure, tershere, miser si baze ushqimore per blegtorine ne siperfaqen 3 ha, si dhe ne siperfaqen 200 m2 kultivon perime si :speca, domate, qepe, patate, fasule, spinaq dhe peme frutore si ullinj, qershi, rrush per perdorim vetjak.

Ferma Gramoz METO
Adresa Pacomit
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qengja
Qengja 320 Lekë/kg

40 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mishi qengjit është i kontrolluar nga shërbimi veterinar, mishi i qengjit ka me shume energji pasi permban proteina dhe vitamina. Ky ushqim nuk keshillohet per te gjithe, personat qe kane energji te brendshme te tepert eshte me mire te evitojne. Nxit energjine dhe rrit qarkullimin e gjakut, hap oreksin.

Qumësht dele
Qumësht dele 80 Lekë/litër

3,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht dele

Qumeshti është i natyral pa përzierës, dhe i kontrolluar nga shërbimet veterinare. Vlen të thuhet që ky lloj ushqimi është i rregulluar shumë ashpër në aspekte higjienike dhe kualitative, sipas udhëzimeve.

Mish viçi
Mish viçi 400 Lekë/kg

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Mish shume i shijshem per konsumim, vici kulloten e merr me baze ushqimore te kultivuar nga fermeri.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5