Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Andon JANUNI

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 35 krere lope dhe 30 krer vica per shitje, qumeshtin e lopes e perdor per baze ushqimore per vicat.

Ky fermer merret me kultivoimin e grurit, jonxhe tershere ne siperfaqen 30 ha si baze ushqimore per blegtorine. Ky fermer kultivon perime si :speca, domate, qepe, patatae,fasule, bamje, kastraveca spinaq per perdorim vetjak.

Ferma Andon JANUNI
Adresa Carshove
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Viça
Viça 400 Lekë/kg

30 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mish shume i shijshem per konsumim, vici kulloten e merr me baze ushqimore te kultivuar nga fermeri.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5