Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Arben ZOTO

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 25 krere bleteve nga te cilat prodhon 1 kv Mjalt shumelulesh, si dhe 3 dynym vresht , varieteti "Merlot",nga te cilat tregton 15 kv rrush, produkt per shitje.

Ky fermer merret edhe me kultivimin e perimeve per perdorim vetjak si:speca, domate, qepe, patate, fasule, bamje, sallate, kastraveca per perdorim vetjak.

Ferma Arben ZOTO
Adresa Piskove
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Mjaltë
Mjaltë 1.000 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: shumelulesh

Mjalt natyral shumelulesh nga kullota te pasura me lule te nje cilesie nga me te mirat nga jugu i Shqiperise. Mjalti perdoret si ushqim ne tavoline, ne cajra, i shoqeruar me produkte te bletes ose ne embelsira. Mjalti gjithashtu perdoret ne raste semundjesh ku vecohen bronshitet, astmat, semundje te melcise se zeze, dobesi te organizmit etj.

Rrush
Rrush 80 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Ky fermer merret me kultivimin e rrushit "Merlot" ne siperfaqe prej 3 dynym vresht. Ky lloj varieteti perdoret per konsum te perditshem por tipik eshte sepse eshte varietet qe perdoret per prodhimin e veres mjaft cilesore. Ai mbron nga keqtretja e stomakut, temperatura, semundjet e melçise, si dhe nga mjaft semundje te tjera.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5