Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Fejzi CAPOKU

Ky fermer merret me mbareshtrimin e nje lope dhe nje vici per shitje, qumeshtin e lopes per perdorim vetjak gjithashtu merret me kultivimin 4000 m2 "Merlot" nga te cilat 15 kv rrush per shitje.

Ky fermer merret dhe me kultivimin e perimeve si: speca, doamte, qepe, patatae, fasule, kastraveca, bamje per perdorim vetjak.

Ferma Fejzi CAPOKU
Adresa Piskove
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Rrush
Rrush 80 Lekë/kg

1,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Ky lloj varieteti piqet heret, eshte i embel. Rrushi Merlot mund te prodhoje vere mjaft te embel, eshte shume i shijshem ne konsumim si frut.

Mish viçi
Mish viçi 400 Lekë/kg

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Mish mjaft i shijshem ne konsumim. Mish me vlera te larta ushqyese, viçat kulloten e marrin ne terren.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5