Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Gezim BEZATI

Ky fermer merret me me kultivimin e vreshtit varieteti "Merlot" nga te cilat prodhon 700 litra vere, dhe 25 kv rrush Merlot produkte per shitje.

Ky fermer merret me kultivimin e perimeve si:speca, domate, qepe, patate,fasule, kastraveca per perdorim vetjak.

Ferma Gezim BEZATI
Adresa Piskove
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Rrush
Rrush 80 Lekë/kg

2,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Merlot, Shesh i bardhe

Ky eshte nje lloj rrushi qe piqet heret, me shije te embel te qershise, mjaltit, dhe ndonjehere te mendres. Shume i shijshem per konsumim, prej ketij varieteti prodhohet edhe vere Merlot.

Verë
Verë 200 Lekë/litër

700 litra në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Eshte nje vere me pamje shume terheqese fale tonalitetit vjollce me intesitet te larte. Aroma: e paster dhe transparente, karakteristike e varietetit. Shija: e ekuilibruar dhe me karakter rinor.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5