Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ilir FEZGA

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 300 krere dhi dhe 250 krere keca per shitje, qumeshtin e dhise e perpunon vete duke shitur 15 kv djath si dhe gjalp dhe salce per perdorim vetjak.

Ky fermer merreet me kultivimin e perimeve per perdorim vetjak: si speca, domate, qepe, patate, fasule, kastraveca etj.

Ferma Ilir FEZGA
Adresa Piskove
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Keca
Keca 280 Lekë/kg

250 krerë në 12 muaj

Varieteti: Alpine

Ky lloj produkt perdoret per konsum te perditshem, mishi i kecit ka vlera ushqyese , eshte rezistent ne transport dhe ruhet ne kushte frigoriferike.

Djath dhie
Djath dhie 600 Lekë/kg

1,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Djath dhie

Djath tradicional me qumësht dhie. Ka pak yndyrna, është më i pasur në amiant, magnezium, fosfor dhe ka cilësi kundëralergjike, për shkak të përbërësve të proteinave të qumështit të dhisë.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5