Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Blerant LAMCELLARI

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 50 krere dhi dhe 40 krere keca per shitje, qumeshtin e dhise ne sasine 20 kv per shitje. Ky fermer merret me kultivimin e jonxhes dhe tersheres ne siperfaqen 1 ha, per baze ushqimore per blegtorine.

Ky fermer merret me kultivimin e perimeve si:speca, domate, qepe, patatae, fasule, bamje, salllate,kastraveca etj. per perdorim vetjak.

Ferma Blerant LAMCELLARI Ferma Blerant LAMCELLARI Ferma Blerant LAMCELLARI
Adresa RODENJ
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qumësht dhie
Qumësht dhie 80 Lekë/litër

2,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht Dhie

Qumështi i dhisë është një burim shumë i mirë i kalciumit, proteinave, fosforit, riboflavinës (vitaminë B2), triptofan amino acidit dhe kaliumit. Qumesht i kontrolluar nga sherbimi veterinar, mjaft i shijshem ne perdorim.

Keca
Keca 280 Lekë/kg

40 krerë në 12 muaj

Varieteti: Alpine

Kecat kanë mish mjaft te shijshem, kur kanë lindur janë ushqyer me qumësht dhe tani ushqehen në kullotë. Ky lloj produkt perdoret per konsum te perditshem. Mishi i kecit ka vlera ushqyese. Eshte rezistent ne transport dhe ruhet ne kushte frigoriferike.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5