Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Vullnet GOXHO

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 2 krere lope dhe 2 vica per shitje, gjithashtu merret me shitjen e 2000 litra qumesht si dhe jonxhe dhe tershere ne siperfaqen 2 ha si baze ushqimore per blegtorine.

Ky fermer merret me kultivimin e perimeve si speca, domate, qepe, patate, fasule, bamje, kastraveca etj.

Ferma Vullnet GOXHO
Adresa Suke
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qumësht lope
Qumësht lope 60 Lekë/litër

2,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht Lope.

Qumeshti i lopes eshte burim i shkelqyeshem i kalciumit dhe i vitamines D. Ky produkt ne kete ferme i pergjigjet rregullave strikte, i paster dhe i kontrolluar. Ky qumesht eshte bio, pa konservant si dhe pa hollues.

Mish viçi
Mish viçi 400 Lekë/kg

2 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Keta viça jane pa omgj, jane te rritur ne menyre natyrale. Mish mjaft i shijshem per perdorim familjar dhe i kontrolluar nga sherbimi veterinar.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5