Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Teke ABAZI

Ky fermer merret me bujqesi nga te cilat kultIvon domate ne sasine 3 Kv, pAtate, ne sasine 3 kv , qepe ne sasine 3 kv fasule ne sasIne 3 kv dhe peme frutore si:arra ne sasine 2 kV, nektarine ne sasine 2 kv, qershi ne sasine 2 kv dhe molle ne sasine 2 kv.

Ferma Teke ABAZI
Adresa Zhepove
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 60 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Domatet janë kultivuar me pleh organik.

Patate
Patate 50 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Toka ku janë mbjellë patatet është pleheruar me pleh organik.

Qepë
Qepë 50 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj varieteti përdoret për konsum të përditshëm, përdoret për gatime të ndryshme. Lëngu i qepës ndikon për uljen në peshë, si dhe konsumimi i qepës ndikon pozitivisht në proçesin e shikimit.

Fasule
Fasule 180 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky fermer merret me kultivimin e fasules se vendit ai e kultivon çdo vit këtë kultur pasi ka kërkesa për ta blerë. Për rritjen e saj përdoret vetem pleh organik. Është mjaft e shijshme dhe zierja e tij behet per nje kohe te shpejte.

Arra
Arra 350 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ka vlera te larta ushqyese. Eshte nder frutat me te kerkuara ne treg . Arren e perdorim te thate por gjen perdorim mjaft te gjere ne familjet Permetare edhe si gliko. Arra ul nivelin e yndyrave te demshme ne gjakrrjedhje.

Nektarinë
Nektarinë 120 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj varieteti përdoret për konsumim të përditshm, për konservim, gliko dhe reçel. Nektarina është e pasur me antioksidante të cilat i mbrojnë qelizat e trupit nga dëmtimi dhe kështu zvogëlojnë rrezikun nga sëmundjet kardiovaskulare nga disa lloje të kancerit dhe sëmundjeve kronike.

Qershi
Qershi 120 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj varieteti perdoret per konsum te perditshem, konservim, recel, gliko .Qershitë bëjnë të mundur uljen e kolesterolit në trup, lehtëson dhimbjet për ata që vuajnë nga artriti dhe gjithashtu vepron si një agjent kundër plakjes .

Mollë
Mollë 80 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Molla këshillohet të përdoret nga personat që janë mbi peshë dhe për ata që vuajnë nga diabeti.

moza Rating 0 Rating 1

Te lumte!

moza Rating 0 Rating 1 Rating 2

Te lumte!

moza Rating 0 Rating 1 Rating 2

Te lumte!

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5