Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Nazif XHAFERAJ

Ky fermer merret me bujqesi, merret me kultivimin e pemeve frutore si :qershi ,fiq, molle, ftonj, arra, kumbulla ne sasine 50 rreNje , 2000 rrenje rrush Merlot 3 kv rrush, 1000 litra vere dhe 100 litra raki

Ferma Nazif XHAFERAJ
Adresa Zhepove
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Rrush
Rrush 80 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Ky fermer merret me kultivimin e rrushit "Merlot", ky lloj varieteti perdoret per konsum te perditshem. Ai mbron nga keqtretja e stomakut, temperatura, semundjet e melçise, si dhe nga mjaft semundje te tjera.

Raki rrushi
Raki rrushi 500 Lekë/litër

100 litra në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Rakia prodhohet nga distilimi i lengut te rrushit "Merlot", cilesi shume e larte. Perdoret per konsum te perditshem per gjinin mashkullore, ka veti kuruese dhe sherben si disifektant.

Verë
Verë 200 Lekë/litër

1,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Eshte nje vere me pamje shume terheqese, e paster dhe transparente, shija e ekuilibruar dhe me karakter rinor.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5