Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma TEFIK XHANERI

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 70 krere dhi dhe 220 krere dele, qumeshtin e dhise dhe te deles produkt per shitje ne sasine 220 kv /vit. Gjithashtu merret me mbareshtrimin e nje lope dhe nje vici ,mish vici per shitje.

Ky fermer gjithashtu prodhon dhe produkte te tjera të cilat i ka per konsum vetjak perime si: speca, domate, kastraveca, patellxhan, bamje, bizele, sallat jeshile, qepe, patate dhe fasule. Ne siperfaqen 12000 m2 prodhon jonxhe , tershere, per baze ushqimore per blegtorine.

Ferma TEFIK XHANERI
Adresa Ballaban
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qumësht
Qumësht 80 Lekë/litër

22,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht Dhie, dele

Qumesht i kontrolluar dhe mjaft i shijshem ne perdorim, ka perdorim te gjere pasi eshte mjaft i shendetshem.

Mish viçi
Mish viçi 400 Lekë/kg

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Mish me vlera te larta ushqyese, i kontrolluar nga sherbimi veterinar. Viçat kulloten e marrin ne terren.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5