Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Bilbil BUSHI

Ky fermer merret me mbareshtrimin e nje lope dhe nje vici ,mish vici per shitje. Gjithashtu ky fermer merret me kultivimin ne siperfaqen 1000 m2 rrush Merlot per shitje ne sasine afersisht 200 kg.

Ky fermer gjithashtu prodhon dhe produkte te tjera të cilat i ka per konsum vetjak perime si: speca, domate, kastraveca, patellxhan, bamje, bizele, sallat jeshile, qepe, patate dhe fasule dhe peme frutore si qershi, ftonj dhe shege. Ne siperfaqen 1000 m2 prodhon jonxhe , tershere, per baze ushqimore per blegtorine.

Ferma Bilbil BUSHI
Adresa Ballaban
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Rrush
Rrush 80 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Rrush i varietetit "Merlot", cilesi shume e mire.

Mish viçi
Mish viçi 400 Lekë/kg

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Mish me vlera te larta ushqyese, i kontrolluar nga sherbimi veterinar. Viçat kulloten e marrin ne terren.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5