Doni të shtoni fermën tuaj? Regjistrohu
Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Bujar LYTE

Ky fermer merret me frutikulture dhe kryesisht me ullinj ne sasine 300 rrenje ne siperfaqen 1000 m2 dhe eshte ne vitin e 5 te prodhimit, momentalisht 500 kg ullinj per shitje dhe afersisht 100 litra vaj produkt per shitje.

Ky fermer gjithashtu prodhon dhe produkte te tjera të cilat i ka per konsum vetjak perime si: speca, domate, kastraveca, patellxhan, bamje, bizele, sallat jeshile, qepe, patate dhe fasule dhe peme frutore si qershi, ftonj dhe shege, pjeshke etj.

Ferma Bujar LYTE
Adresa Ballaban
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Ullinj
Ullinj 200 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Frantoj

Ky lloj varieteti perdoret per konsum te perditshem, per prodhim vaji, gjithashtu mund te themi se gjethet e tij kane veti kuruese per disa semundje.

Vaj ulliri
Vaj ulliri 600 Lekë/litër

100 litra në 12 muaj

Varieteti: Frantoj

Ky lloj varieteti perdoret per te prodhuar sasi dhe cilesi shume te mire te vajit, gjithashtu i jep dhe nje arome te kendshme kur e konsumon.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5