Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Dorjan DOSTI

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 100 krere dele dhe 50 krere dhi nga te cilat 70 krere qengja dhe 30 krere keca produkt per shitje, gjithashtu kultivimin e bazes ushqimore per blegtorin e kultivon vete. Ky fermer merret dhe me kultivimin e pemeve frutore si :arra, qershi dhe molle nga 20 rrenje per secilen produkt per shitje. Ky fermerkultivon edhe perime per perdorim vetjaksi: speca, domate, qepe, patate, fasule, sallate, kastraveca,etj.

Ferma Dorjan DOSTI
Adresa Ballaban
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qengja
Qengja 300 Lekë/kg

70 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mishi qengjit është i kontrolluar nga shërbimi veterinar, mishi i qengjit ka me shume energji pasi permban proteina dhe vitamina. Ky ushqim nuk keshillohet per te gjithe, personat qe kane energji te brendshme te tepert eshte me mire te evitojne. Nxit energjine dhe rrit qarkullimin e gjakut, hap oreksin.

Keca
Keca 280 Lekë/kg

30 krerë në 12 muaj

Varieteti: Alpine

Kecat kanë mish mjaft i shijshem, kur kanë lindur janë ushqyer me qumësht, dhe tani ushqehen në kullotë. Ky lloj produkt perdoret per konsum te perditshem, mishi i kecit ka vlera ushqyese.

Qershi
Qershi 120 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Napolon

Ky lloj varieteti perdoret per konsum te perditshem, konservim, gliko dhe recel, si dhe bishtat e tyre kane nje efekt kurues per veshkat nese konsumohet si caji.

Arra
Arra 400 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Arren e perdorim te thate por gjen perdorim mjaft te gjere ne familjet Permetare edhe si gliko. Arra ul nivelin e yndyrave te demshme ne gjakrrjedhje.

Mollë
Mollë 80 Lekë/kg

400 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Toka është pleheruar me pleh organik.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5