Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Zenun SKRAPALLIU

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 15 krere dele nga te cilat 10 krere qengja e nje lope dhe nje vici produkt per shitje, gjithashtu merret me kultivimin e bazes ushqimore per blegtorin e kultivon vete jonxhe, tershere ne siperfaqen 10000.

Ky fermer merret dhe me kultivimin e pemeve frutore si :arra, qershi dhe molle per secilen produkt per shitje. Ky fermer kultivon edhe perime per perdorim vetjaksi: speca, domate, qepe, patate, fasule, sallate, kastraveca,etj.

Ferma Zenun SKRAPALLIU
Adresa Ballaban
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Mish viçi
Mish viçi 400 Lekë/kg

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Mish me vlera te larta ushqyese, i kontrolluar nga sherbimi veterinar. Viçat kulloten e marrin ne terren.

Qershi
Qershi 120 Lekë/kg

50 kg në 12 muaj

Varieteti: Napolon

Ky lloj varieteti perdoret per konsum te perditshem, konservim,, gliko dhe recel.

Arra
Arra 400 Lekë/kg

50 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Arren e perdorim te thate por gjen perdorim mjaft te gjere ne familjet Permetare edhe si gliko. Arra ul nivelin e yndyrave te demshme ne gjakrrjedhje.

Mollë
Mollë 80 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky fermer prodhon molle vendi, te shijshme ne konsumim. Molla eshte perdorur si frut kurativ qe ne kohet me te lashta.Molla ka vetite e nje antibiotiku,dhe eshte shume e pasur,me vitamina.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5