Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Veiz AVDULLAI

Ky fermer merret me kultivimin e 10 kv grure, 100 thes jonxhe, 100 thes tershere produkt per shitje. Ky fermer kultivon edhe 1000 m2 rrush varieteti Merlot produkt per shitje.

Ky fermer merret dhe me kultivimin e pemeve frutore si :arra, qershi dhe molle nga 20 rrenje per secilen produkt per shitje. Ky fermer kultivon edhe perime per perdorim vetjaksi: speca, domate, qepe, patate, fasule, sallate, kastraveca,etj.

Ferma Veiz AVDULLAI
Adresa Ballaban
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Grurë
Grurë 40 Lekë/kg

1,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Gruri është i dalluar për prodhimin e bukës cilësore.

Jonxhë
Jonxhë 25 Lekë/kg

1,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Rritet shpejt dhe ka vlera ushqyese.

Tërshërë
Tërshërë 40 Lekë/kg

2,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Kjo tërshërë është bio , cilesia e parë , është tërshërë vendi.

Rrush
Rrush 70 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Ky lloj varieteti piqet heret, eshte i embel. Rrushi Merlot mund te prodhoje vere mjaft te embel, eshte shume i shijshem ne konsumim si frut.

Arra
Arra 400 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Arren e perdorim te thate por gjen perdorim mjaft te gjere ne familjet permetare edhe si gliko. Arra ul nivelin e yndyrnave te demshme ne gjakrrjedhje.

Qershi
Qershi 120 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Napolon

Ky lloj varieteti perdoret per konsum te perditshem, konservim, recel, gliko .Qershitë bëjnë të mundur uljen e kolesterolit në trup, lehtëson dhimbjet për ata që vuajnë nga artriti dhe gjithashtu vepron si një agjent kundër plakjes .

Mollë
Mollë 70 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Frut shumë i shëndetshëm përmban sasi të lartë lëngu në frut, i cili është shumë i shëndetshëm dhe i pasur me karbohidrate dhe vitamina, ul ndjeshëm sasinë e sheqerit në gjak, përmirson aparatin tretës dhe ndihmon në normalizimin nga mbipesha.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5