Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Novruz AGUSHI

Ky fermer merret me mbareshtrimin e nje lope dhe nje vici produkt per shitje, gjithashtu tregton edhe 100 kg gjize. Bazen ushqimore per blegtorine e merr ne terren,

Ky fermer merret dhe me kultivimin e pemeve frutore si :arra, qershi dhe molle, fiq, rrush per perdorim vetjak. Ky fermer kultivon edhe perime per perdorim vetjaksi: speca, domate, qepe, patate, fasule, sallate, kastraveca,etj.

Ferma Novruz AGUSHI
Adresa Ballaban
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Mish viçi
Mish viçi 400 Lekë/kg

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Ky lloj produkt përdoret për konsum te përditshëm. Mishi i viçit ka vlera ushqyese dhe rekomandohet të përdoret për gatimet e fëmijeve.

Gjizë
Gjizë 150 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Gjizë

Ky produkt perdoret per konsumim te pergjithshem. Mjaft i shijshem ne perdorim.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5