Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Jetmir BREGASI

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 200 krere dhi nga te cilat 150 krere keca produkt per shitje gjithashtu edhe qumesht ne sasine 25 kv dhe merret me mbareshtrimin e nje lope dhe nje vici produkt per shitje, gjithashtu kultivimin e bazes ushqimore per blegtorin e kultivon vete jonxhe, tershere miser ne siperfaqen 5000 m2.

Ky fermer merret dhe me kultivimin e pemeve frutore si :arra, qershi dhe molle nga 20 rrenje per secilen produkt per shitje. Ky fermer kultivon edhe perime per perdorim vetjaksi: speca, domate, qepe, patate, fasule, sallate, kastraveca,etj.

Ferma Jetmir BREGASI
Adresa Ballaban
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Keca
Keca 280 Lekë/kg

150 krerë në 12 muaj

Varieteti: Alpine

Kecat kanë mish mjaft i shijshem, kur kanë lindur janë ushqyer me qumësht, dhe tani ushqehen në kullotë. Ky lloj produkt perdoret per konsum te perditshem, mishi i kecit ka vlera ushqyese.

Qumësht
Qumësht 80 Lekë/litër

2,500 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht Dhie

Qumesht i kontrolluar nga sherbimi veterinar, i paster dhe pa hollues. Eshte nje burim shume i mire i kalciumit, proteinave, fosforit, riboflavines (vitaminë B2), triptofan amino acidit dhe kaliumit. Konsumimi i tij eshte mjaft i shendetshem.

Mish viçi
Mish viçi 400 Lekë/kg

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Mish me vlera te larta ushqyese, i kontrolluar nga sherbimi veterinar. Viçat kulloten e marrin ne terren.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5