Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Erion ZYBA

Ky fermer merret me prodhimin e nenprodukteve te qumeshtit djath, ne sasine 150 kv,gjalp ne sasine 100 kv dhe gjize ne sasine 100 kv produkt per shitje , nga qumeshti i deles dhe i dhise.

Ferma Erion ZYBA
Adresa Ballaban
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Gjalp
Gjalp 500 Lekë/kg

15,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Gjalp i bardhe

Ka vlera te larta ushqyese dhe eshte shume i mire sepse bagetite ushqehen ne natyre me kullote bio. Gjalpe i vertete me 0 % margarine, gjalpe fshati ashtu sic del nga skremimi i qumeshtit.

Gjizë
Gjizë 150 Lekë/kg

10,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Gjizë

Ky produkte perdoret per konsumim te pergjithshem. Mjaft i shijshem ne perdorim.

Djath dhie
Djath dhie 600 Lekë/kg

10,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Djath dhie

Djathë tradicional nga qumësht dhie. Ka pak yndyrna, është më i pasur në amiant, magnezium, fosfor dhe ka cilësi kundëralergjike, për arsye të përbërësve të proteinave të qumështit të dhisë.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5