Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Qazim BENJA

Ky fermer merret me blegtorin e kultivon vete jonxhe 2000 m2, tershere 1000 m2, miser 1500 m2.

Ky fermer kultivon edhe perime per perdorim vetjaksi: speca, domate, qepe, patate, fasule, sallate, kastraveca,etj.

Ferma Qazim BENJA
Adresa Ballaban
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Jonxhë
Jonxhë 40 Lekë/kg

2,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Jonxhe përdoret si ushqim bazë për bagëtinë.

Tërshërë
Tërshërë 40 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Kjo tërshërë është bio , cilesia e parë , është tërshërë vendi.

Misër
Misër 40 Lekë/kg

1,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Misri përdoret si ushqim bazë për bagëtinë, përdoret kokërr edhe sillazh. Sasia lartë e amidonit që përmbanë ky varietet bën që kafshët të ushqehen mirë edhe të rrisin prodhimin e (qumeshtit, mishit).

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5