Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Astrit VELAJ

Ky fermer merret me kultivimin e sherebelit ne siperfaqen 3000 m2, 5000 m2 rrush Merlot, Shesh i zi, Muskat nga te cilat prodhon vere dhe raki produkt per shitje, gjithashtu kultivon edhe qershi 20 rrenje per shitje.

Ky fermer kultivon perime si :speca, domate, qepe, patate, fasule, kastraveca per perdorim vetjak.

Ferma Astrit VELAJ
Adresa Psar
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Sherebel
Sherebel 1.000 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Sherebeli eshte mbjell ne token e tij. Eshte bime medicinale qe gjen perdorim ne mjeksin popullore, ne tregun e brendshem e te jashtem.

Raki rrushi
Raki rrushi 400 Lekë/litër

400 litra në 12 muaj

Varieteti: Merlot, Shesh i Zi

Eshte e zier me shume kujdes nga fermeri. Nuk ka asnje lloj perberesi tjeter brenda.

Verë
Verë 200 Lekë/litër

600 litra në 12 muaj

Varieteti: Merlot, Shesh i Zi

Eshte nje vere me pamje shume terheqese fale tonalitetit vjollce me intesitet te larte. Aroma: e paster dhe transparente, karakteristike e varietetit. Shija: E ekuilibruar dhe me karakter rinor.

Qershi
Qershi 100 Lekë/kg

250 kg në 12 muaj

Varieteti: Napolon

Ky lloj varieteti perdoret per konsum te perditshem, konservim, gliko dhe recel, si dhe bishtat e tyre kane nje efekt kurues per veshkat nese konsumohet si caji.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5