Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Hetem HAJDINI

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 130 krere dele dhe 100 krere qengja per shitje, shet 40 kv qumesht ne periudhe sezoni, gjithashtu merret me perpunimin e qumeshtit nga te cilat prodhon djath 5 kv dhe gjalp afersisht 3 kv dhe gjize ne sasine 3 kv.

Ferma Hetem HAJDINI
Adresa Psar
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qengja
Qengja 300 Lekë/kg

100 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mishi qengjit është i kontrolluar nga shërbimi veterinar, mishi i qengjit ka me shume energji pasi permban proteina dhe vitamina. Ky ushqim nuk keshillohet per te gjithe, personat qe kane energji te brendshme te tepert eshte me mire te evitojne. Nxit energjine dhe rrit qarkullimin e gjakut, hap oreksin.

Qumësht
Qumësht 70 Lekë/litër

4,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht dele

Qumeshti është natyral pa përzierës, dhe i kontrolluar nga shërbimet veterinare. Vlen të thuhet që ky lloj ushqimi është i rregulluar shumë ashpër në aspekte higjienike dhe kualitative, sipas udhëzimeve .

Djath dele
Djath dele 500 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Djath dhie

Djathë tradicional nga qumësht dele. Ka pak yndyrna, është i pasur në amiant, magnezium, fosfor dhe ka cilësi kundëralergjike, për arsye të përbërësve të proteinave të qumështit.

Gjalp
Gjalp 500 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Gjalp i bardhe

Ka vlera te larta ushqyese dhe eshte shume i mire sepse bagetite ushqehen ne natyre me kullote bio. Gjalp i vertete me 0 % margarine, gjalpe fshati ashtu sic del nga skremimi i qumeshtit.

Gjizë
Gjizë 120 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Gjizë

Gjiza zihet nga vetë fermeri me familjarët e tij. Duhet theksuar se gjithçka bëhet në mënyrë tradicionale dhe brenda standarteve. Ky produkte perdoret per konsumim te pergjithshem. Mjaft i shijshem ne perdorim.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5