Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Hekuran SALIA

Ky fermer merret me mbarteshtrimin e 5 krere lope dhe 5 krere vica per shitje, qumeshtin e lopes ne sasine 5000 litra, 10 krere dhi dhe 20 krere dele nga te cilat 10 krere qengja per shitje, gjithashtu ky fermer prodhon edhe mjalte shumelulesh ne sasine 200 kg nga 20 krere blete.

Ky fermer merret edhe me kultivimin e jonxhes ne sasine 20 dynym.

Ferma Hekuran SALIA
Adresa Psar
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Viça
Viça 400 Lekë/kg

5 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mish me vlera te larta ushqyese, i kontrolluar nga sherbimi veterinar. Viçat kulloten e marrin ne terren.

Qumësht lope
Qumësht lope 50 Lekë/litër

5,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht Lope.

Qumesht i kontrolluar dhe mjaft i shijshem ne perdorim, ka perdorim te gjere pasi eshte mjaft i shendetshem.

Qengja
Qengja 300 Lekë/kg

10 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mishi qengjit është i kontrolluar nga shërbimi veterinar, mishi i qengjit ka me shume energji pasi permban proteina dhe vitamina. Ky ushqim nuk keshillohet per te gjithe, personat qe kane energji te brendshme te tepert eshte me mire te evitojne. Nxit energjine dhe rrit qarkullimin e gjakut, hap oreksin.

Mjaltë
Mjaltë 1.000 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: shumelulesh

Mjalt natyral shumelulesh nga kullota te pasura me lule te nje cilesie nga me te mirat nga jugu i Shqiperise. Mjalti perdoret si ushqim ne tavoline, ne cajra, i shoqeruar me produkte te bletes ose ne embelsira. Mjalti gjithashtu perdoret ne raste semundjesh ku vecohen bronshitet, astmat, semundje te melcise se zeze, dobesi te organizmit.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5