Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Vladimir MULE

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 200 krere dhi dhe 150 krere keca , qumesht ne sasine 50 kv produkt per shitje gjithashtu perpunim e qumeshtit ne produktin e djathit ne sasine 5 kv produkt per shitj, gjalp ne sasine 2 kv produkt per shitje gjithashtu merret me kultivimin e 1 ha jonxhe, grure, miser dhe tershere produkt si baze ushqimore per blegtorine.

Ky fermer merret dhe me kultivimin e perimeve si: speca, domate, qepe, patate, fasule, kastraveca per perdorim vetjak.

Ferma Vladimir MULE
Adresa Suke
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Keca
Keca 260 Lekë/kg

150 krerë në 12 muaj

Varieteti: Alpine

Kecat kanë mish mjaft i shijshem, kur kanë lindur janë ushqyer me qumësht, dhe tani ushqehen në kullotë. Ky lloj produkt perdoret per konsum te perditshem, mishi i kecit ka vlera ushqyese .

Qumësht dhie
Qumësht dhie 70 Lekë/litër

5,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht Dhie

Qumështi i dhisë është një burim shumë i mirë i kalciumit, proteinave, fosforit, riboflavinës (vitaminë B2), triptofan amino acidit dhe kaliumit. Qumesht i kontrolluar nga sherbimi veterinar, mjaft i shijshem ne perdorim.

Djath dhie
Djath dhie 600 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Djath dhie

Djath tradicional nga qumësht dhie. Ka pak yndyrna, është më i pasur në amiant, magnezium, fosfor dhe ka cilësi kundëralergjike, për arsye të përbërësve të proteinave të qumështit të dhisë.

Gjalp
Gjalp 600 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Gjalp i bardhe

Ka vlera te larta ushqyese dhe eshte shume i mire sepse bagetite ushqehen ne natyre me kullote bio. Gjalp i vertete me 0 % margarine, gjalp fshati ashtu sic del nga skremimi i qumeshtit.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5