Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Besnik HALILI

Ky fermer merret me blegtori , merret me mbareshtrimin e 30 krere dele , 10 krere dhi, 1 lope, nga te cilat 20 krere qengja dhe nje vic per shitje. Ky fermer kultivon grure ,miser ne siperfaqen 8000 m2.

Ky fermer merret me kultivimin e perimeve si:speca, domate, qepe, patatate, fasule, domate, kastraveca per perdorim vetjak dhe rrush si peme frutore per perdorim vetjak.

Ferma Besnik HALILI
Adresa Zhepove
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qengja
Qengja 300 Lekë/kg

20 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mishi qengjit është i kontrolluar nga shërbimi veterinar, mishi i qengjit ka me shume energji pasi permban proteina dhe vitamina. Ky ushqim nuk keshillohet per te gjithe, personat qe kane energji te brendshme te tepert eshte me mire te evitojne. Nxit energjine dhe rrit qarkullimin e gjakut, hap oreksin.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5