Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ylli HAZIZAJ

Ky fermer merret me kultivimin e perimeve , trangull ne sasine 2 kv per shitje.

Gjithashtu ky fermer merret edhe me kultivimin e specave, domateve, patateve, qepeve, sallates jeshile etj per perdorim vetjak.

Ferma Ylli HAZIZAJ
Adresa Suke
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Tranguj
Tranguj 60 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj varieteti përdoret për konsumim të përditshëm dhe për konservim. Kastraveci është mjaft i pasur me kalcium, kalium, fosfor, si dhe vitamina A dhe C. Kaliumi i kastravecit ndihmon në ruajtjen normale të tensionit.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5