Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Agim CICOLLARI

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 30 krere dele dhe 30 krere dhi gjithashtu 20 krere qengja dhe 20 krere keca produkt per shitje gjithashtu 30 kv qumesht produkt per shitje. Ky fermer merret me kultivimin e jonxhes dhe tersheres ne siperfaqen 5000 m2 , baze ushqimore per blegtorine. Ky fermer merret edhe me kultivimin e perimeve si : speca, domate, qepe, patate, fasule, kastraveca , sallate jeshile per perdorim vetjak dhe rrush .

Ferma Agim CICOLLARI
Adresa Suke
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qengja
Qengja 300 Lekë/kg

20 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mish i kontrolluar, i shijshem dhe mjaft i shendetshem per konsumim.

Keca
Keca 270 Lekë/kg

20 krerë në 12 muaj

Varieteti: Alpine

Mish i kontrolluar, i shijshem dhe mjaft i shendetshem per konsumim.

Qumësht dele
Qumësht dele 60 Lekë/litër

3,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht dele

Qumesht i kontrolluar nga sherbimi veterinar, i paster dhe pa hollues. Eshte nje burim shume i mire i kalciumit, proteinave, fosforit, riboflavines (vitaminë B2), triptofan amino acidit dhe kaliumit. Konsumimi i tij eshte mjaft i shendetshem.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5