Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Lico SALIAJ

Ky fermer merret mbareshtrimin e tre krere lopeve dhe tre krere vica ,mish vici per shitje dhe qumeshtin e lopes 6000 litra produkt per shitje. Gjithashtu merret me kultivimin e 170 rrenje ullinjdhe 170 rrenje dardhe produkt per shitje.

Ky fermer gjithashtu prodhon dhe produkte te tjera të cilat i ka per konsum vetjak perime si: speca, domate, kastraveca, patellxhan, bamje, bizele, sallat jeshile, qepe, patate dhe fasule. Ne siperfaqen 20000 m2 prodhon jonxhe , tershere per baze ushqimore per blegtorine. Ky fermer merret me kultivimin e rrushit, kumbullave dhe kajsise.

Ferma Lico SALIAJ
Adresa Ballaban
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Viça
Viça 400 Lekë/kg

3 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mish i kontrolluar, i shijshem dhe mjaft i shendetshem per konsumim.

Qumësht lope
Qumësht lope 50 Lekë/litër

6,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht Lope.

Qumesht i kontrolluar nga sherbimi veterinar, i paster dhe pa hollues. Eshte nje burim shume i mire i kalciumit, proteinave, fosforit, riboflavines (vitaminë B2), triptofan amino acidit dhe kaliumit. Konsumimi i tij eshte mjaft i shendetshem.

Ullinj
Ullinj 200 Lekë/kg

1,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Kalinjot

Keto varietete ullinjsh jane të mirë për tu bere vaj por edhe për konsumim te perditshem.

Dardha
Dardha 100 Lekë/kg

1,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ajo përmban një burim të madh vitaminash dhe kripërash minerale, e butë dhe shumë e shijshme. Për shkak të sasisë së madhe të fibrave në përbërje të saj, ajo stimulon stomakun dhe zorrët, duke përshpejtuar aktivitetin e tyre. Dardha ka në përbërje të saj edhe pektinë, e cila njihet për efektin laksativ dhe është një diuretik i shkëlqyer. Shumë të rëndësishme janë edhe vitaminat A, B1, B2, C dhe E, që hyjnë në organizëm me konsumimin e një dardhe.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5