Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Agim XHAFERAJ

Ky fermer merret me kultivimin e ftoit dhe arres nga 50 rrenje per secilen produkt per shitje. Gjithashtu ky
fermer merret me kultivimine pemeve frutore si kumbulla, fiq, molle, rrush per perdorim vetjak.

Ferma Agim XHAFERAJ
Adresa Permet
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Ftua
Ftua 120 Lekë/kg

800 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky varietet eshte Vendi i paster. Produkti eshte BIO dhe perdoret per konsum familjar ose per embelsira, recel, komposto gliko.favor jane kushteve kimaterike qe ftonjt e kesaj zone behen shume cilesore.

Arra
Arra 400 Lekë/kg

400 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ka vlera te larta ushqyese. Eshte nder frutat me te kerkuara ne treg . Arren e perdorim te thate por gjen perdorim mjaft te gjere ne familjet Permetare edhe si gliko. Arra ul nivelin e yndyrave te demshme ne gjakrrjedhje.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5