Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Naun KRISTO

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 120 krere dele nga te cilat 80 krere qengja per shitje, gjithashtu tregton qumesht dele ne sasin 40 kv per sezon.

Ky fermer kultivon perime si : speca, domate, qepe, patate, fasule ,domate, kastraveca per perdorim vetjak dhe peme si rrush,kumbulla, qershi per perdorim vetjak.

Ferma Naun KRISTO
Adresa Fshati, Grabove
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qengja
Qengja 300 Lekë/kg

80 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mish i kontrolluar dhe shume i shijshem ne perdorim.

Qumësht dele
Qumësht dele 70 Lekë/litër

4,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht dele

Qumesht i kontrolluar dhe mjaft i shijshem ne perdorim, ka perdorim te gjere pasi eshte mjaft i shendetshem.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5