Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Dritan ANXHAKU

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 60 krere dele dhe 40 krere qengja gjithashtu merret me mbareshtrimin e 2 krere lope dhe 2 krere vicave,gjithashtu merret me kultivimin e jonxhes, misrit, tersheres ne siperfaqen 5000 m2.

Ne siperfaqen 5000 m2 merret me kultivimin e ullirit produkut per shitje gjithashtu perpunim per vaj, kultivon edhe rrush ne siperfaqen 2000 m2 Merlot dhe Shesh i zi produkt per shitje dhe perpunon vere dhe raki per perdorim vetjak.

Ky fermer kultivon perime si speca, domate, qepe, patae, fasule, domate, kastraveca per perdorim vetjak.

Ferma Dritan ANXHAKU
Adresa Ballaban
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Ullinj
Ullinj 180 Lekë/kg

2,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Frantoj

Keto varietete ullinjsh jane të mire per tu bere vaj por edhe per konsumim te perditshem.

Rrush
Rrush 80 Lekë/kg

1,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Merlot, Shesh i Zi

Ky lloj varieteti përdoret për konsum të përditshëm, reçel, gliko, raki, verë dhe njëkohësisht përdoret dhe si frut i thatë. Gjithashtu rrushi ndikon në zhdukjen e kariesit të dhëmbëve. Rrushi i zi mendohet se ndihmon shumë organizmin për tu pastruar nga helmet. Por rrushi asnjëherë nuk u këshillohet atyre që dëshirojnë të humbin në peshë.

Qengja
Qengja 300 Lekë/kg

40 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish qengji

Mish i kontrolluar, i shijshem dhe mjaft i shendetshem per konsumim.

Mish viçi
Mish viçi 400 Lekë/kg

2 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Mish i kontrolluar, i shijshem dhe mjaft i shendetshem per konsumim.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5