Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Edmir SHAHU

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 70 krere dele dhe 50 krere qengja per shitje, qumesht ne sasine 20 kv per shitje, kulloten e marrin ne terren .

Ky fermer mbareshtron 5 pula per perdorim vetjak, kultivon perime si speca, domate, patellxhan, patate, qepe, sallate per perdorim vetjak.

Ferma Edmir SHAHU
Adresa Bual
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qengja
Qengja 300 Lekë/kg

50 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish qengji

Mish i kontrolluar, i shijshem dhe mjaft i shendetshem per konsumim.

Qumësht dele
Qumësht dele 60 Lekë/litër

2,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht dele

Qumesht i kontrolluar nga sherbimi veterinar, i paster dhe pa hollues. Eshte nje burim shume i mire i kalciumit, proteinave, fosforit, riboflavines (vitaminë B2), triptofan amino acidit dhe kaliumit. Konsumimi i tij eshte mjaft i shendetshem.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5