Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Hasan SHAHU

Ky fermer merretr me mbareshtrimin e 50 krere dele dhe 30 krere qengja per shitje, gjithashtu mbareshtron nje lope dhe nje vic produkt per shitje, qumesht dele ne sasine 15 kv produkt per shitje.

Ky fermer kultivon perime si:speca, domate, qepe, patate, fasule,kastraveca per perdorim vetjak. Kultivon jonxhe, tershere , miser si baze uhqimore per blegtorine ne siperfaqen 10000 m2.

Ferma Hasan SHAHU
Adresa Bual
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qengja
Qengja 300 Lekë/kg

30 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish qengji

Mish i kontrolluar, i shijshem dhe mjaft i shendetshem per konsumim.

Qumësht dele
Qumësht dele 60 Lekë/litër

1,500 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht dele

Qumesht i kontrolluar nga sherbimi veterinar, i paster dhe pa hollues. Eshte nje burim shume i mire i kalciumit, proteinave, fosforit, riboflavines (vitaminë B2), triptofan amino acidit dhe kaliumit. Konsumimi i tij eshte mjaft i shendetshem.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5