Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Adem JAUPI

Ky fermer merret me kultivimin e pjeprit dhe shalqinit ne siperfaqen 1000 m2 per secilen gjithashtu ky fermer mbareshtron nje lope dhe nje vic per shitje, qumeshtin e perpunojn duke prodhuar 300 kg gjize produkt per shitje.

Ky fermer merret me kultivimin e perimeve si :speca, domate, qepe, patate, fasule, domate, kastraveca per perdorim vetjak. Kultivon peme frutore si fiq, qershi , rrush per perdorim vetjak.

Ferma Adem JAUPI
Adresa Bual
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Shalqi
Shalqi 20 Lekë/kg

700 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj varieteti përdoret për konsumim të përditshëm dhe gliko. Ky lloj fruti është i pasur me karotenoide, ideale për ta mbrojtur lëkuren nga rrezet e dëmshme te diellit.

Pjepër
Pjepër 40 Lekë/kg

400 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj varieteti përdoret për konsumim të përditshëm. Konsumimi i këtij fruti shërben për uljen në peshë si dhe gjithashtu për largimin e toksinave nga trupi.

Mish viçi
Mish viçi 380 Lekë/kg

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Mish i kontrolluar, i shijshem dhe mjaft i shendetshem per konsumim.

Gjizë
Gjizë 150 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Gjizë

Ky produkte perdoret per konsumim te pergjithshem. Mjaft i shijshem ne perdorim.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5