Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Moza CAPOKU

Ky fermer merret me kultivimin e perimeve si patate dhe fasule ne sasine 1 kv per secilin produkt mesatarisht ne vit produkt per shitje, gjithashtu kultivon perime si: speca, qepe, patate, kastraveca, sallate, grure, miser, produkt per perdorim vetjak.

Ferma Moza CAPOKU
Adresa Suke
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Patate
Patate 40 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Toka ku do të mbillen patatet është plehëruar me pleh organik i cili ehste marr nga fermat që gjenden në këtë zonë.

Fasule
Fasule 180 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Fasule shumë e shijshme në konsumim. Zien shpejt dhe ka vlera të larta ushqyese.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5