Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Samit XHAKO

Ky fermer merret me kultivimin e rrushit ne siperfaqen 3000 m2 dhe ftonj ne sasine 50 rrenje produkt per shitje.

Ky fermer merret me kultivimin e perimeve si speca, domate, qepe, patate, fasule etj.

Ferma Samit XHAKO
Adresa Ballaban
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Ftua
Ftua 120 Lekë/kg

1,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky varietet eshte vendi i paster. Produkti eshte BIO dhe perdoret per konsum familjar ose per embelsira, recel, komposto gliko.favor jane kushteve kimaterike qe ftonjt e kesaj zone behen shume cilesore.

Rrush
Rrush 70 Lekë/kg

2,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Ky lloj varieteti piqet heret dhe eshte i embel. Rrushi Merlot mund te prodhoje vere mjaft te embel, eshte shume i shijshem ne konsumim si frut.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5