Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Dashmir ABAZAJ

Ky fermer merret me kultivmin e rrushit dhe qershise ne sasine 50 rrenej per secilen ne siperfaqen 2000 m2.

Ky fermer merret dhe me kultivimin e perimeve si :speca, doamte, qepe , patate, fasule, kastraveca etj.per perdorim vetjak.

Ferma Dashmir ABAZAJ
Adresa Ballaban
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qershi
Qershi 120 Lekë/kg

700 kg në 12 muaj

Varieteti: Napolon

Ky lloj varieteti perdoret per konsum te perditshem, konservim, recel, gliko .Qershitë bëjnë të mundur uljen e kolesterolit në trup, lehtëson dhimbjet për ata që vuajnë nga artriti dhe gjithashtu vepron si një agjent kundër plakjes .

Rrush
Rrush 70 Lekë/kg

1,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Ky lloj varieteti piqet heret, eshte i embel. Rrushi Merlot mund te prodhoje vere mjaft te embel, eshte shume i shijshem ne konsumim si frut.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5