Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Esmerinda VELIU

Ky fermer merret me kultivimin e rrushit ne siperfaqen 1000 m2 dhe misrit ne siperfaqen 3000 m2 produkt per shitje.

Ky fermer merret me kultivimin e perimeve si :speca, doamte, qepe, patate, fasule, salllate jeshile, etj.

Ferma Esmerinda VELIU
Adresa Permet
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Rrush
Rrush 60 Lekë/kg

2,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Ky lloj varieteti piqet heret, eshte i embel. Rrushi Merlot mund te prodhoje vere mjaft te embel, eshte shume i shijshem ne konsumim si frut.

Misër
Misër 30 Lekë/kg

3,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mustaqet e misrit ( fijet që dalin nga kalliri i misrit )përmbajnë saponinë, glukozide flavonike, essence,vaj yndyror, kripëra potasi, vitaminë K etj. Vetitë: Nxit urinimin dhe është e efektshme në cistitet kronike. Mustaqet e misrit ndihmojnë në thyerjen e gurëve fosfate, urate e karkonate të veshkave por jo ato aksolate. Përdoret në sëmundjet e rrugëve urinare, shton sekretimin e tëmthit, këshillohet në sëmundjet e mëlçisë së zezë, në sajë të vitamins K, mustaqet e misrit ndikojnë në pakësimi

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5