Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Lindita GEGA

Ky fermer merret me kultivimin e fikut ne sasine 30 rrenje dhe rrushit ne sasine 10 kv product per shitje.

Gjithashtu ky fermer kultivon perime si :speca, domate ,qepe, patate,fasule per perdorim vetjak.

Ferma Lindita GEGA
Adresa Kajce
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Rrush
Rrush 70 Lekë/kg

1,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Ky lloj varieteti piqet heret dhe eshte i embel. Rrushi Merlot mund te prodhoje vere mjaft te embel, eshte shume i shijshem ne konsumim si frut.

Fiq
Fiq 60 Lekë/kg

30 njësi në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Fiq shume te shijshem per perdorim te perditshem si dhe per recel.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5