Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Esat MURATI

Ky fermer merret me perpunimin e qumeshtit nga te cilat prodhon djath 30 kv dele , gjalp ne saine 15 kv , gjize ne sasine 20 kv, salce kosi ne sasine 5 kv produkt per shitje.

Ferma Esat MURATI
Adresa Ballaban
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Djath dele
Djath dele 500 Lekë/kg

3,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Djath dele

Djath tradicional nga qumësht dele. Ka pak yndyrna, është i pasur në amiant, magnezium, fosfor dhe ka cilësi kundëralergjike, për arsye të përbërësve të proteinave të qumështit.

Gjalp
Gjalp 400 Lekë/kg

1,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Gjalp i bardhe

Ka vlera te larta ushqyese dhe eshte shume i mire sepse bagetite ushqehen ne natyre me kullote bio. Gjalp i vertete me 0 % margarine, gjalpe fshati ashtu sic del nga skremimi i qumeshtit.

Gjizë
Gjizë 120 Lekë/kg

2,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Gjizë

Ky produkt perdoret per konsumim te pergjithshem. Mjaft i shijshem ne perdorim.

Salcë kosi
Salcë kosi 120 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Salce kosi

Salcë kosi e shijshme per konsumim, një nga vetitë e saj është se mund të ruhet në frigorifer për rreth një javë nga momenti i përgatitjes.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5