Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Bujar KASAJ

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 80 krere dele si dhe 70 krere qengja produkt per shitje , qumesht dele ne sasine 40 kv produkt per shitje.

Ky fermer kultivon jonxhe, miser , grure, jonxhe ne siperfaqen 2 ha per baze ushqimore per blegtorine.

Kultivon perime si: speca, domate, qpe, patate, fasule, kastraveca ,bamje etj per perdorim vetjak.

Ferma Bujar KASAJ
Adresa Suke
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qengja
Qengja 260 Lekë/kg

70 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish qengji

Mishi qengjit është i kontrolluar nga shërbimi veterinar, mishi i qengjit ka me shume energji pasi permban proteina dhe vitamina. Ky ushqim nuk keshillohet per te gjithe, personat qe kane energji te brendshme te tepert eshte me mire te evitojne. Nxit energjine dhe rrit qarkullimin e gjakut, hap oreksin.

Qumësht dele
Qumësht dele 70 Lekë/litër

4,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht dele

Qumeshti është natyral pa përzierës, dhe i kontrolluar nga shërbimet veterinare. Vlen të thuhet që ky lloj ushqimi është i rregulluar shumë ashpër në aspekte higjienike dhe kualitative, sipas udhëzimeve .

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5