Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Luan XHOXHAJ

Ky fermer merret me kultivimin e pemeve frutore si qershi, pjeshk, molle fiq per perdorim vetjak si dhe ftua ne sasine 35 rrenej product per shitje gjithashtu si dhe rrush ne siperfaqen 2000 m2 product per shitje.

Ky fermer merret me kultivimin e perimeve si : speca, domate, qepe, patate, fasule, perime per perdorim vetjak.

Ferma Luan XHOXHAJ
Adresa SUKE
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Ftua
Ftua 80 Lekë/kg

700 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky varietet eshte Vendi i paster. Produkti eshte BIO dhe perdoret per konsum familjar ose per embelsira, recel, komposto gliko.favor jane kushteve kimaterike qe ftonjt e kesaj zone behen shume cilesore.

Rrush
Rrush 70 Lekë/kg

1,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Ky lloj varieteti piqet heret dhe eshte i embel. Rrushi Merlot mund te prodhoje vere mjaft te embel, eshte shume i shijshem ne konsumim si frut.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5