Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Safet YMERAJ

Ferme me nje siperfaqe 10 dynym kultivon patate, fasule, dhe nje vic qumshti, ferma eshte e mirmbajtiur dhe mir punuar e trajtuar me plehra organike.

Ferma Safet YMERAJ Ferma Safet YMERAJ Ferma Safet YMERAJ
Adresa Fshati Losnik
Pogradec

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Viça
Viça 35.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj produkti përdoret për konsum te përditshëm, mishi i viçit ka vlera ushqyese, rekomandohet të përdoret për gatimet e grupmoshës së fëmijve.

Patate
Patate 50 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Fabul

Patate me vlera të larta ushqyese, e rritur në mënyrë natyrale.

Fasule
Fasule 250 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Kavaje

Fasule e shijshme dhe shumë e shëndetshme, zien shpejt dhe është plehëruar me pleh organik.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5