Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Hekuran BIBA

Ferma ushtron aktivitetin e sajë për të prodhuar produkte për konsum familjare por edhe për të tregëtuar, Miser, Arra, Fasule, dhe nje vic qumshti. Prodhimi rritet në kushte natyrore dhe është shumë i shëndetshëm, ka një eksperiencë të gjatë në bujsi.

Ferma Hekuran BIBA Ferma Hekuran BIBA Ferma Hekuran BIBA Ferma Hekuran BIBA
Adresa Fshati Velcan
Pogradec

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Viça
Viça 40.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: vendi

Ky lloj produkti përdoret për konsum te përditshëm, mishi i viçit ka vlera ushqyese, rekomandohet të përdoret për gatimet e grupmoshës së fëmijve.

Fasule
Fasule 300 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Kavaje

Fasule e shijshme dhe shumë e shëndetshme, zien shpejt dhe është plehëruar me pleh organik.

Arra
Arra 300 Lekë/kg

50 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ka vlera ushqyese dhe shërben për përgatitjen e ëmbelsirave në pasticeri . Kryesisht për bakllavanë tradicionale shqiptare .

Misër
Misër 45 Lekë/kg

1,000 kg në 12 muaj

Varieteti: 96

Ky lloj varieteti përdoret për konsumim të përditshëm ,si bukë, në kuzhinë shërben edhe si bazë për pergatitjen e ëmbëlsirave. Misri mbron nga kanceri.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5