Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Hasan MUSLI

Ferme me siperfaqe 5 dynym kultivohen Fasule, qepe, dhe gjithashtu prodhon edhe vere. Fermeri është i përkushtuar dhe me pervojë disa vjecare jashte vëndit. Ferma ka premisa te zgjerohet në te ardhmen.

Ferma Hasan MUSLI Ferma Hasan MUSLI Ferma Hasan MUSLI
Adresa Fshati Lin
Pogradec

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Fasule
Fasule 220 Lekë/kg

120 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Fasule e shijshme dhe shumë e shëndetshme, zien shpejt dhe është plehëruar me pleh organik.

Qepë
Qepë 45 Lekë/kg

600 kg në 12 muaj

Varieteti: Korce

Ky lloj varieteti përdoret për konsum të përditshëm dhe ka përdorim të gjerë në kuzhinë. Qepa ndikon në rritjen e rezistencës së trupit, ul dhe normalizon tensionin e gjakut forcon zemrën, hap oreksin dhe lëngu i saj ngordh bakteriet, që ndodhen në trup.

Verë
Verë 200 Lekë/litër

150 litra në 12 muaj

Varieteti: Resling

Vere shume cilesore e prodhuar nga nje rrush i cili ka arritur pjekjen e duhur dhe embelsine e duhur.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5