Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Eduart LILO

Ferma merret me kultivimin e patates, fasules dhe specave që prej shumë kohësh. Në fermë të gjitha prodhimet rriten në mënyrë natyrale dhe pa stimulues kimik. Fermeri ka nje eksperience te gjate pune.

Ferma Eduart LILO Ferma Eduart LILO Ferma Eduart LILO
Adresa Fshati ZAgorcan
Pogradec

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Speca
Speca 60 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Spec i prodhuar ne tokat e fermes me uje te bollshem dhe te rritura ne menyre natyrale.

Patate
Patate 45 Lekë/kg

1,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Patate me vlera të larta ushqyese, e rritur në mënyrë natyrale.

Fasule
Fasule 200 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Trenare

Fasule e shijshme dhe me vlera të larta ushqyese, ziejnë shpejt fasulet janë plehëruar me pleh organik, para se të mbilleshin dhe gjithashtu janë vaditur mbi 4 herë.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5