Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Arben JAKUPLLARI

Ferme me nje siperfaqe 6 dynym kultivon Lule mllage, Lule sherebel dhe gjithashtu shet edhe nje vic ne vit. ferma eshte e mirmbajtiur dhe mir punuar e trajtuar me plehra organike.

Ferma Arben JAKUPLLARI Ferma Arben JAKUPLLARI Ferma Arben JAKUPLLARI
Adresa Fshati Remenje
Pogradec

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Viça
Viça 50.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj produkti përdoret për konsum te përditshëm, mishi i viçit ka vlera ushqyese, rekomandohet të përdoret për gatimet e grupmoshës së fëmijeve. Ruhet në kushte frigoriferike dhe është rezistent në transport.

Mullagë e bardhë
Mullagë e bardhë 300 Lekë/kg

50 kg në 12 muaj

Varieteti: E Bardhe

Lule mullage e rritur ne menyre natyrale dhe perdoret per disa lloj semundjesh.

Sherebel
Sherebel 50 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: I bute

Sherebeli eshte shume i kerkuar ne tregun vendas dhe i huaj, sherben per kurimin e disa lloj semundjeve.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5